رئیس ستاد عتبات عالیات آذربایجان‌غربی به آیین پیاده‌روی اربعین اشاره کرد و گفت: با وجود ابلاغ کشوری، اما میزان تغذیه و اسکان زائران در اربعین حسینی توسط موکب‌های آذربایجان‌غربی دو برابر می‌شود و موکبان استان در نجف، کربلا و سامرا مستقر خواهند شد.
اسکان و تغذیه توسط موکبان آذربایجان‌غربی در اربعین ۲ برابر می‌شود

سیدحسن حسینی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در ارومیه، با ابراز خرسندی از اینکه همه ساله شاهد رشد در جذب کمک‌های مردمی در عتبات عالیات استان هستیم اظهار کرد: در حادثه سیل امسال نیز، ستاد عتبات عالیات آذربایجان‌غربی به عنوان استان معین، به کمک مردم سیل‌زده رسید و موکب«رزمندگان ثارالله» تمامی نیازهای غذایی در ماژین ایلام را رفع کرد.

وی گفت: حتی این موکب با جیره خشک یک ماهه به استان بازگشت چون با امکانات کامل به ایلام اعزام شده بود و هیچ کمبودی وجود نداشت و در سطح کشور نیز هفت میلیون وعده غذایی توسط موکب‌ها بین مردم سیل‌زده توزیع شد.

ستاد عتبات عالیات در مواقع بحرانی کمک حال دولت است

رئیس ستاد عتبات عالیات آذربایجان‌غربی با اشاره به اینکه در حادثه سیل ابتدای امسال، موکب‌ها نشان دادند که می‌توانند در مواقع بحرانی کمک‌حال دولت باشند افزود: به غیر از موکب تغذیه، موکب تعمیر لوازم خانگی و موکب تعمیر خودرو نیز به رایگان در خدمت مردم حادثه‌دیده بود.

وی در ادامه با اشاره به اینکه با وجود گرانی و مشکلات اقتصادی و همچنین به سبب حادثه سیل اما نذورات مردمی به ستاد عتبات عالیات تا ۵۰ درصد افزایش داشته است اظهار کرد: این مهم نشان از عشق و ارادت مردم به اهل‌بیت(ع) دارد.

نذورات مردمی آذربایجان‌غربی به عتبات به سه میلیارد تومان رسید

حسینی گفت: هم‌اکنون میزان جمع‌آوری نذورات مردمی به ستاد عتبات عالیات به سه میلیارد تومان رسیده و رتبه آذربایجان‌غربی را به جایگاه ششم کشوری رسانده است.

وی در ادامه به آیین پیاده‌روی اربعین اشاره کرد و افزود: با وجود ابلاغ کشوری، اما میزان تغذیه و اسکان زائران در اربعین حسینی توسط موکب‌های آذربایجان‌غربی دو برابر می‌شود و موکبان استان در نجف، کربلا و سامرا مستقر خواهند شد.

رئیس ستاد عتبات عالیات آذربایجان‌غربی به پیشرفت فیزیکی ۹۷ درصدی صحن حضرت زهرا(س) در نجف اشاره کرد و بیان کرد: در اربعین حسینی جمعیت ۱۰۰ هزار نفری در آنجا اسکان می‌یابند و همچنین پیشرفت فیزیکی پروزه عقیله بنی‌هاشم در کربلا ۴۵ درصد است و ۴۰ هزار نفر نیز در اربعین اسکان داده می‌شود.

درباره بازسازی عتبات آذربایجان غربی

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *