سیدحسن حسینی رئیس ستاد عتبات عالیات آذربایجان‌غربی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در ارومیه، با اشاره به اینکه از آذربایجان‌غربی تاکنون ۱۸ درخواست مجوز برای ثبت موکب وجود داشته است اظهار کرد: تاکنون هشت موکب تایید شده و در حال صدور پروانه است.

وی تصریح کرد: علاوه بر آن، ۱۰ موکب نیز مجددا تجمیع و به هفت موکب رسیده است و در مجموع امسال ۱۵ موکب از آذربایجان‌غربی، تغذیه روزانه ۵۶ هزار و اسکان ۱۱ هزار نفر را در اربعین عهده‌دار می‌شوند.

افزایش خدمات‌دهی موکبان در اربعین امسال

رئیس ستاد عتبات عالیات آذربایجان‌غربی گفت: این در حالی است که در سال گذشته موکبان آذربایجان‌غربی براساس ابلاغیه، تغذیه ۲۳ هزار نفر را تامین کرده و امسال نیز آمار ۳۲ هزار نفر ابلاغ شده است در حالی که موکبان استان برای ۵۶ هزار نفر اعلام آمادگی کرده‌اند.

وی بیان کرد: با توجه به اینکه امسال روادید عتبات عالیات حذف شده است پیش‌بینی می‌شود که زائران حسینی در پیاده روی اربعین افزایش یابند.

مقدمات خدمت‌رسانی به زائران حسینی فراهم شد

حسینی گفت: در مجموع کمیته اسکان و تغذیه ستاد اربعین آذربایجان‌غربی در بحث مواکب مشکل خاصی ندارد و خوشبختانه وضعیت بسیار مطلوبی حاکم بوده و مقدمات خدمت‌رسانی به زائران فراهم شده است.

وی با اشاره به اینکه از اردیبهشت ماه، فراخوان مجوز برای موکب‌ها داده شده بود اظهار کرد: تا ۱۵ مرداد ماه فرصت برای ثبت و گرفتن مجوز برای موکب‌ها زمان باقی مانده است بنابراین هیئت‌های مذهبی یا افراد علاقه‌مند برای ثبت موکب‌ها، می‌توانند به سایت کشوری برای ثبت نام مراجعه کرده و یا به دفاتر ستاد عتبات عالیات در شهرستان‌ محل سکونت خود مراجعه کنند.

پیش‌بینی حضور ۳۰ هزار نفری مردم استان در آیین پیاده‌روی

رئیس ستاد عتبات عالیات آذربایجان‌غربی با اشاره به اینکه سال گذشته از آذربایجان‌غربی ۲۱ هزار نفر در آیین پیاده‌روی اربعین شرکت کردند گفت: با توجه به اینکه امسال روادید سفر به عراق حذف شده است پیش‌بینی می‌شود که بیش از ۳۰ هزار نفر از هم استانی‌ها در پیاده‌روی اربعین شرکت کنند.

وی تصریح کرد: از ۱۷ مهر ماه یعنی ۱۰ روز پیش از اربعین نیز، خدمات موکب‌ها برای زائران حسینی اعم از تغذیه و اسکان آغاز می‌شود

درباره بازسازی عتبات آذربایجان غربی

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *