سیدحسن حسینی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در ارومیه اظهار داشت: در ۱۳ سال گذشته ستاد عتبات عالیات استان فعالیت قابل توجهی نداشت و میزان کمک های جمع آوری شده در این مدت کمتر از یک میلیارد ریال بود اما طی دو سال گذشته رشد بسیار زیادی در این حوزه را شاهد هستیم.

وی با اشاره به اینکه تا پیش از امسال در جمع آوری کمک‌های مردمی برای بازسازی عتبات عالیات، سی و یکمین استان کشور بودیم، افزود: مردم با عشق و ارادت کامل به ستاد بازسازی عتبات عالیات اعتماد کردند و از ما خواستند تا از محل این وجوهات، کمبودهای موجود در عتبات و نواقص اماکن زیارتی را رفع کرده و این اعتماد، باعث شده با عملکرد مناسب به رتبه نهم ارتقا یابیم.

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات آذربایجان‌غربی با بیان اینکه تاکنون در ۱۶ شهرستان نمایندگی‌ ستاد عتبات عالیات ایجاد شده است خاطر نشان کرد: آذربایجان‌غربی با توجه به عقب افتادگی در این مهم از پروژه منحصر به فردی برخوردار نیست و یک هزار مترمربع از صحن حضرت فاطمه زهرا (س) و یک هزار مترمربع در صحن عقیله بنی هاشم را به خود اختصاص داده‌ایم که با ۷ میلیارد تومان تعهد و عمل به آن جزء استان‌های برتر هستیم.

وی با تاکید به اینکه در بین شهرهای استان، چایپاره رتبه اول، نقده رتبه دوم و ارومیه رتبه سوم در سال۹۷ در جمع آوری کمک به بازسازی عتبات عالیات دارند، خاطر نشان کرد: ساخت صحن حضرت زهرا(س) در نجف اشرف با ۹۷ درصد پیشرفت فیزیکی امسال به بهره برداری می رسد.

حسینی با اعلام اینکه بیش از ۵۰ درصد جمعیت استان را زنان تشکیل می‌دهند و بیش از ۶۰ در صد کمکهای مردمی به عتبات عالیات از سوی زنان است اضافه کرد: تعهد آذربایجان‌غربی برای بازسازی عتبات در طول سه سال جذب هفت میلیارد تومان بود که با ارادت مردم استان به اهل بیت و امام حسین(ع) این تعهد در طول دو سال محقق شد و مردم استان امسال دو میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان به صورت نقدی برای بازسازی عتبات عالیات به این ستاد اهدا کردند.

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات آذربایجان‌غربی ادامه داد: این که می‌گویند هزینه‌های ساخت عتبات باید در مناطق محروم جامعه صرف شود، زمانی صادق است که حاکمیت یکی از مسوولیت‌های اصلی خود که رفاه مردم جامعه است را رها کرده و تمام بودجه کشور را صرف ساخت عتبات کند و اگر این اتفاق شکل بگیرد، این گزاره درست است، اما امروز، این خود مردم هستند که برای ساخت عتبات داوطلب می‌شوند و همان قشر جامعه که به اصطلاح به عنوان نیازمند شناخته می ‌شوند، همیشه در صف اول کمک به ساخت حرمین هستند.

وی تصریح کرد: البته باید بگویم که افراد نیکوکاری که به صورت میلیونی به سازمان عتبات کمک کرده اند، کم نداشته و این‌ها همان عشق به امام حسین (ع) است و مردم این سرزمین همیشه و با هر وضعیت مالی که بوده اند هر زمان که نام امام حسین(ع) را شنیده‌اند از جانشان مایه گذاشته و ما در سازمان عتبات بارها شاهد این موضوع بوده‌ایم که کسی تنها سرمایه زندگیش را نذر امام حسین(ع) کرده است.

حسینی گفت: در طرح بازسازی عتبات مبارکه برای ساخت و توسعه حرمین اهل بیت تمامی مصالح و اقلام از داخل کشور خریداری می‌شود و بسیاری از هم وطنان مشغول به کار شدند و سه هزار و ۵۰۰ نفر در این پروژه‌ها مشغول به کار شدند و این همان اشتغال‌زایی است که همیشه از آن می‌گوییم.

وی افزود: در این رابطه کارخانه‌های بسیاری که سال‌ها از چرخه اقتصادی دور شده بود و به نوعی نیمه تعطیل محسوب می‌شد را دوباره به چرخه اقتصادی بازگرداندیم.

به گزارش فارس در پایان این نشست از سرپرست خبرگزاری فارس آذربایجان‌غربی به منظور پوشش رویداد‌ها و انعکاس فعالیت‌های این ستاد با اهدای لوح و تربت مطهر حضرت سیدالشهدا(ع) تجلیل به عمل آمد.

درباره بازسازی عتبات آذربایجان غربی

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *