به گزارش خبرنگار حج و زیارت خبرگزاری فارس، طرح توسعه حرم امام حسین(ع) با عنایت خداوند و حضرت سیدالشهدا(ع) به ایران سپرده شد و پس از تحویل زمین‌های خریداری شده اطراف حرم، عملیات اجرایی آن از سال ۱۳۹۴ به همت ستاد بازسازی عتبات آغاز شد.

فاز نخست این طرح با عنوان صحن عقیله بنی‌هاشم حضرت زینب(س) با تلاش هنرمندان و مهندسان ایرانی از سمت ضلع غربی حرم سیدالشهدا(ع) صورت گرفت که هم‌اکنون مرحله حفاری آن در حال اجرا است.

با توجه به وجود آب در زیر زمین حرم، امکان احداث ساختمان در این محوطه وجود نداشت، بر همین اساس با تلاش شبانه‌روزی مهندسان، سدی بر آب‌های زیرزمینی زده شد و با اتمام نفوذ آب به محوطه اقدامات اجرایی زیرساخت صحن عقیله بنی‌هاشم(س) و روند توسعه حرم امام حسین(ع) سرعت گرفت.

یکی از اقدامات مهم برای احداث صحن عقیله بنی‌هاشم حضرت زینب(س) حفاری است که تاکنون بیش از ۵۰ درصد آن انجام شده است.

همچنین تونل‌کشی احداث صحن که مدت‌ها آغاز شده است، هم‌اکنون مراحل پایانی را طی می‌کند و بر اساس تعهد مؤسسه کوثر به عنوان مسؤول پروژه، قرار است کار تونل‌کشی نیز تا قبل از ماه محرم به پایان برسد.

پس از آن نیز مراحل احداث سازه آغاز می‌شود و روند ساخت صحن عقیله بنی‌هاشم(س) سرعت خواهد گرفت.

به گزارش فارس، با احداث صحن عقیله بنی‌هاشم حضرت زینب(س) در حرم امام حسین(ع) ۱۲۰ هزار مترمربع زیربنا در اختیار زائران قرار می‌گیرد که به گفته مسؤولان احداث این صحن تا سال ۱۴۰۰ پایان می‌یابد.

 

درباره مدیریت سایت

1 پاسخ به طرح توسعه حرم سیدالشهدا(ع) سرعت گرفت
  1. Nulla eget est ut risus molestie varius.


[بالا]

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *