معاون استاندار آذربایجان غربی بر تلاش برای هر چه باشکوه برگزار شدن گردهمایی و پیاده روی اربعین حسینی تاکید کرد و گفت این گردهمایی به عنوان بزرگترین راهپیمایی عصر حاضر به شمار می رود که باید  برای باشکو تر برگزار شدن آن بیش از پیش تلاش کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری آذربایجان غربی ، علیرضا رادفر در همایش تجلیل از خادمان اربعین حسینی با بیان اینکه راهپیمایی اربعین حسینی باشکوه ترین گردهمایی مسلمانان جهان است، گفت: باید برای هرچه باشکوه تر برگزار شدن این گردهمایی تلاش شود زیرا تمام توجه ها به این راهپیمایی است.
معاون سیاسی امنیتی اجتماعی استاندار آذربایجان غربی ادامه داد: عاشقان حسینی هرساله این مراسم را با شکوه برگزار می کنند که باید بتوان از این فرصت استفاده کرد و با برنامه های فرهنگی آموزه های الهی را در بین جوامع گسترش داد.
وی افزود: برای اینکه بتوان خدمات بهتری را به زائران ارائه داد، قصد داریم ظرفیت و خدمات را در مرز خسروی افزایش دهیم و برنامه ریزی ها برای این امور در حال انجام است.
موکب های آذربایجان غربی به ۲۴ هزار زائر اربعین خدمات می دهند

مسوول ستاد بازسازی عتبات عالیات در آذربایجان غربی با اشاره به اعلام آمادگی موکب های این استان برای ارائه خدمت به زائران امام حسین (ع) در اربعین امسال، گفت: سهمیه این استان برای سال جاری ۲۴ هزار نفر است در حالی که این تعداد در سال گذشته ۱۹ هزار نفر بود.

حسینی افزود: موکب های مربوط به آذربایجان غربی در سامرا، مرز خسروی، کربلا و در مسیرهای مابین کربلا و نجف استقرار می یابند و همچینین یک موکب مرزی ویژه بازرگان برای زائران خارجی تدارک دیده شده است تا زائران اهل ترکیه و جمهوری آذربایجان بعد از استراحت در این موکب عازم کربلای معلی شوند.
وی ادامه داد: تاکنون ۶ موکب از این استان برای ارائه خدمات به زائران امام حسین (ع) اعلام آمادگی کرده است.
وی بیان کرد: علاقه مندان به راه اندازی موکب می توانند برای دریافت مجوز به عتبات عالیات شهرستان ها و مرکز استان مراجعه کرده و با ارائه مدارک لازم پروانه فعالیت دریافت کنند.
مسوول ستاد بازسازی عتبات عالیات در آذربایجان غربی ادامه داد: مهمترین مشکل موکب ها نبود وسایل نقلیه سنگین برای حمل تجهیزات این موکب ها به کشور عراق است که امیدواریم مسوولان استانی این مشکل را حل کنند.
در ادامه این همایش از ۴۰ نفر از خادمان اربعین حسینی با اهدای لوحی تجلیل شد.

درباره مدیریت سایت

2 دیدگاه در گردهمایی اربعین حسینی فرصتی برای گسترش و نشر آموزه های الهی و برنامه های فرهنگی است
  1. به نظر باید زیا اطلاعات بدید

  2. ممنونم


[بالا]

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *